Palesztin evangélikus püspök az LVSZ új elnöke

2010. augusztus 03., címkék: Nagyvilág, választás, lutheránus világszövetség

A Jordániai és Szentföldi Evangéliumi-Lutheránus Egyház püspökét, dr. Munib A. Younant választották meg a Lutheránus Világszövetség új elnökévé a Stuttgartban tartott 11. világgyűlésen. Röviden bemutatjuk az új elnököt.

11. Lutheránus Világgyűlés Németországban

2010. július 21., címkék: Nagyvilág, evangélikus egyház, lutheránus világszövetség

A Lutheránus Világszövetség július 20–27. között tartja 11. nagygyűlését a németországi Stuttgartban. A világtalálkozó főtémája: Mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma.

Finnország első evangélikus püspöknője

2010. június 04., címkék: püspöknő, Nagyvilág, lutheránus világszövetség, finn evangélikus egyház

A Lutheránus Világszövetség az első mérföldkőnek nevezte Irja Askola lelkésznő megválasztását püspökké a Finn Evangélikus Egyházban.